Działalność

Działalność MOSiR nie ogranicza się tylko do utrzymania i rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej. Wspiera, inspiruje i organizuje imprezy sportowe o charakterze masowym i rekreacyjnym. Na dobrze zorganizowane imprezy rekreacyjne jest duże zapotrzebowanie w środowisku wolsztyńskim. Przykładami są takie imprezy jak:

Wolsztyńska Liga Piłki Nożnej Halowej
Turniej Piłki Siatkowej – puchar "Zimy" i "Wiosny"
Turniej Piłki Siatkowej Plażowej – puchar "Lata"
Zawody Pływackie Długodystansowe na Jeziorze wolsztyńskim
Turniej Trio Basketu z okazji "Dni Wolsztyna"
Wolsztyński Dzień Rzutów Lekkoatletycznych o zasięgu ogólnopolskim

Od momentu powstania MOSiR główne działania zostały ukierunkowane na koordynację organizację sportu szkolnego szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na szczeblu gminy system oparty jest o program określony przez SZS "WIELKOPOLSKA". Poprzez zawody klasowe, szkolne, gminne, dzieci przez cały rok szkolny biorą udział w zawodach, sportowych w wielu dyscyplinach, a zwycięzcy dochodzą do finału wojewódzkiego.

MOSiR koordynując realizacje programu – zajęć pozalekcyjnych, rekreacyjno-sportowych, z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, stwarza warunki do uprawiania sportu, przez małe "s".

Dodatkowe środki racjonalnie wykorzystane, oraz zaangażowanie nauczycieli przynoszą od kilku lat efekty. Szkoły podstawowe i gimnazja z miasta i gminy Wolsztyn, plasują się w czołówce szkół województwa wielkopolskiego ( SP 3, SP OBRA, SP 1, GIM. 2, GIM. KĘBŁOWO, GIM 1, GIM OBRA).

MOSiR dysponujący stadionem lekkoatletycznym jest inspiratorem i realizatorem kalendarza gminnego, powiatowego, rejonowego i wojewódzkiego w lekkiej atletyce szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

MOSiR współpracuje z Stowarzyszeniem Sportu Dzieci i Młodzieży w Warszawie jest organizatorem imprezy pod nazwą "CZWARTKI LA"

Mityngi swoim zasięgiem obejmują stopniowo również szkoły podstawowe sąsiednich gmin a nawet przekraczają granice powiatu wolsztyńskiego. Zawody te poprzez odpowiednią organizację, oprawę, zaangażowanie nauczycieli i działaczy lekkoatletycznych osiągnęły w środowisku wolsztyńskim dużą popularność. Udział w finale ogólnopolskim poprzedniej edycji grupy dzieci z Wolsztyna i sąsiednich gmin spowodowało wzrost zainteresowania imprezą rodziców, władz lokalnych oraz miłośników lekkiej atletyki.

Realizowany przez MOSiR kalendarz gminny szkół podstawowych i gimnazjalnych obejmuje również inne dyscypliny: szachy, warcaby, tenis stołowy, piłkę siatkową, piłkę koszykową, piłkę ręczną, piłkę nożną, badminton, unihokej.


Wydrukuj tekst...Hotel Sportowy
ul. Bohaterów Bielnika 30
64-200 Wolsztyn
Tel.fax. 68 384 33 20 - Recepcja 24/H
Tel. 68 384 36 63 - Biuro Stadion

email: mosir@wolsztyn.pl
stat4uOsób online: 2
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn by www.stadion.wolsztyn.pl 2008 - 2024. Projekt strony i wykonanie: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.stadion.wolsztyn.pl)