O Stadionie

Wolsztyn to doskonałe miejsce na wycieczki, letni wypoczynek i obozy sportowe. Zwłaszcza w organizowaniu tych ostatnich – mając doskonale przygotowane zaplecze – specjalizuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie.

MOSiR posiada własny Hotel SPORTOWY z bazą noclegową na 41 osób, z pokojami 1-, 2-, 3-, 4-osobowymi. Hotel w 2019 r. został gruntownie zmodernizowany w skutek czego stworzono gościom jeszcze lepsze warunki.

W Ośrodku znajduje się restauracja, z która oferuje usługi gastronomiczne. Istnieje możliwość przygotowania całodobowego wyżywienia dla grup zorganizowanych. Hotel przyjmuje gości nie tylko w sezonie, ale przez cały rok. Dzięki przygotowanemu zapleczu jest odpowiednim miejscem na konferencje i szkolenia. Położony na uboczu zapewnia spokój i miłą atmosferę. W jego pobliżu znajduje się skansen oraz malowniczy wiadukt, z którego turyści oglądają pokazy starych parowozów.

Sportowcy z całej Polski przyjeżdżają tu corocznie na zgrupowania. MOSiR to doskonałe miejsce na zorganizowanie obozu lekkoatletycznego, piłkarskiego, sportów walki czy wodnych. Na terenie Ośrodka znajduje się bardzo dobrze utrzymane boisko piłkarskie z trybunami na ponad 400 miejsc, urządzenia do treningu rzutów, skoków lekkoatletycznych, szatnie, kort tenisowy, dwie sauny (fińska i rzymska) oraz znakomicie wyposażona siłownia z ponad 50 stanowiskami. W siłowni zatrudnieni są specjaliści, którzy odpowiednio dobierają zestawy ćwiczeń i czuwają nad prowidłowym treningiem.

Amatorzy czynnego wypoczynku też znajdą coś dla siebie. Dobre drogi asfaltowe i ścieżki rowerowe są doskonała zachętą do ciekawych wycieczek do lasu i nad jeziora, w które rejon Wolsztyna jest bardzo bogaty.Od kilku lat na Stadionie Miejskim odbywają się wszystkich różnego rodzaju zawody lekkoatletyczne. Ze względu na wyposażenie w urządzenia do rzutów, skoków i siłownię ośrodek stał się bazą szkoleniową miotaczy z Wielkopolski i sąsiednich województw.

OPINIA:

- Ani w Wielkopolsce ani i w kraju, pomijając centrale ośrodki szkolenia i niektóre obiekty klubowe, raczej nie ma tak cudownego obiektu jak w Wolsztynie. Miejsce to pozwala w znakomitych warunkach prowadzić szkolenia sportowe. Jego zaletą jest przede wszystkim wydzielony sektor rzutów dyskiem i młotem. Dodatkowo na miejscu jest m.in. siłownia, hotel, stołówka, boiska treningowe, a więc znakomite zaplecze, którego brakuje na większości obiektów. I wszystko blisko Poznania. Nie doceniacie tego co macie – podkreśla Jerzy Sudoł, koordynator Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Coraz częściej goszczą na stadionie młodzi piłkarze rozgrywając ogólnopolskie mecze kwalifikacyjne.

 


Wydrukuj tekst...Hotel Sportowy
ul. Bohaterów Bielnika 30
64-200 Wolsztyn
Tel.fax. 68 384 33 20 - Recepcja 24/H
Tel. 68 384 36 63 - Biuro Stadion

email: mosir@wolsztyn.pl
stat4uOsób online: 1
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn by www.stadion.wolsztyn.pl 2008 - 2022. Projekt strony i wykonanie: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.stadion.wolsztyn.pl)