Dodano: 2019-03-04, Podsumowanie XX Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Sezon 2019

W dniu 3 marca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie XX Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej – sezon 2019, podczas którego zastępca Burmistrza Wolsztyna pan Wojciech Lis wręczył pamiątkowe puchary i nagrody indywidualne. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom oraz kibicom i sympatykom naszej ligi za kolejny udany sezon. Szczegół uzyskać można na stronie internetowej www.stadion.wolsztyn.pl w zakładce Piłka Halowa.

Zakończyły się rozgrywki ligowe Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – Sezon 2019 organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. Mistrzem I ligi została drużyna Dana - Bud, która zwyciężyła w rozgrywkach Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Tytuł wicemistrza wywalczył zespół Belferka, który dzielnie walczył do ostatniej kolejki o zwycięstwo w lidze. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna FC Koper . Na czwartej pozycji uplasował się zeszłoroczny mistrz. Piąte miejsce przypadło zaś drużynie Nor – Dan, która cały sezon rozegrała na równym poziomie. Na 6 miejscu drużyna Wokas Team potrafiąca walczyć z drużynami z czołówki jak również ulec słabszym w lidze. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył Matex, który w obecnym sezonie nie był w stanie sprostać pozimowi ligi . Ostatnie 8 miejsce w tabeli zajął zespół Biuro Orlikowski, który cały sezon walczył o utrzymanie ale nie spełnił swoich oczekiwań i w przyszłym sezonie zobaczymy go w II lidze. Najlepszym strzelcem pierwszej ligi został Marcin Grolewski z Beferka z 25 zdobytymi bramkami w trakcie całego sezonu. W klasyfikacji fair – play I-ligowców zwyciężyła drużyna Matex.

W II lidze pierwsze miejsce zajął zespół FC Myste Łałe, który wywalczył awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligowych. Z drugiego miejsca promocję do I ligi w zapewniała sobie drużyna Zupa z Paczki, która potrafiła zagrać z każdym dobre zawody. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Ostoi, która bardzo dobrze raziła sobie na zapleczu I ligi i do końca walczyła o awans. Czwarte miejsce wywalczyła drużyna Petardy Zatorze, grający cały sezon na przyzwoitym poziomie choć momentami brakowało chłodnej głowy. Piąte miejsce przypadło nowemu zespołowi w naszym rozgrywkach, a mianowicie drużynie Komando, który przez cały sezon grał bardzo nierówno i potrafił wygrać z liderem i przegrać z ostatnią ekipą II ligi. Szóste miejsce wywalczyła drużyna KM-CAR, która potrafiła zaskoczyć kilka drużyn w trakcie sezonu. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył zespół Omnibus „16” grający w tym sezonie poniżej swoich oczekiwań i będzie musiał walczyć o lepszy wynik w kolejnym sezonie. Ostatnie 8 miejsce w tabeli zajął zespół Archi - Graf, który cały sezon walczył o wydostanie się z ostatniej pozycji w tabeli ligowej, lecz niestety ta próba się nie powiodła. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem został Jędrzej Bauta z drużyny FC Myste Łałe zaliczając 29 trafień w sezonie. W klasyfikacji fair – play II-ligowców zwyciężyła drużyna Ostoi.

Na koniec sezonu tradycyjne rozegrany został Puchar Ligi, który rozgrywany był 3 marca 2019 roku na MSS Świtezianka. Zwycięzcą Pucharu Ligi w sezonie 2019 okazała się drużyna Dana-Bud pokonując w finale FC Koper 6:0.Tym samym gratulujemy zespołowu Dana – Bud zdobycie podwójnej korony Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej – sezon 2019

Stadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn Stadion WolsztynStadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn Stadion WolsztynStadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn Stadion WolsztynStadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn Stadion WolsztynStadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn Stadion WolsztynStadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn Stadion WolsztynStadion Wolsztyn Stadion Wolsztyn