Dodano: 2017-09-04, IV Mecz Gwizd w Wolsztynie

 

Takich tłumów na Stadionie Miejskim w Wolsztynie dawno nie było. 10 września, w niedzielę, już po raz czwarty byliśmy świadkami wyjątkowego widowiska piłkarskiego jakim był IV Mecz Gwiazd – tym razem z udziałem Reprezentacji Telewizji Polskiej, (która gościła u nas po raz drugi) i Drużyny z Wolsztyna.

 

Mecz Gwiazd dla Marcelinki przyciągnął rzesze fanów piłki nożnej nie tylko z Wolsztyna.

 

Wydarzenie, z wielką pompą rozpoczęła grupa taneczna Szkoły Tańca Latina, która rozgrzewała zarówno kibiców jak i zawodników do meczu, po czym na stadion wjechała Marcelinka z mamą, a wraz z nią grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 3 pod kierunkiem pani dyrektor oraz drużyny Gromu Wolsztyn i Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa. Wszyscy razem wprowadzali obie reprezentacje na płytę boiska. W tym samym czasie na terenie stadionu każdy mógł spotkać się ze swoim ulubieńcem znanym ze szklanego ekranu – artyści, aktorzy, dziennikarze i sportowcy chętnie rozmawiali ze swoimi fanami, nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów, cukrowej waty i zabaw dla najmłodszych.

 

W regulaminowym czasie IV Meczu Gwiazd Drużyna z Wolsztyna zremisowała z Reprezentacją Telewizji Polskiej 3:3, ostatecznie w rzutach karnych gospodarze zwyciężyli 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli – Piotr Przybyła –1 i Piotr Reiss – 2. Dla Telewizji Polskiej bramki należały do Jana Piaseckiego, Adriana Kolińskiego i Kacpra Tomczyka.

 

Wstęp na mecz był nieodpłatny, ale podczas jego trwania wolontariusze zbierali dobrowolne datki na windę dla Marcelinki Szymańskiej, która porusza się na wózku inwalidzkim.

 

W trakcie zbiórki publicznej po raz kolejny mieszkańcy Wolsztyna i okolic okazali wielkie serce – dziękujemy! Zebraliśmy 12 694, 42 zł. Kwota ta w całości trafi na specjalne subkonto Fundacji „Złotowianka” dla Marcelinki z Wolsztyna.

 

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Marcelinkę może to zrobić wpłacając na jej subkonto: Fundacja Złotowianka” nr 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule przelewu zaznaczamy: dla MARCELINY SZYMAŃSKIEJ.

 

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by ten wielki mecz mógł się odbyć.

 

KADRA TVP:

 

Michał Karaszewski (operator kamery TVP), Sebastian Królikowski (Telekino TVP)

 

Sławomir Nelup (sport.tvp.pl). Piotr Michałowski (sport.tvp.pl), Adrian Koliński (sport.tvp.pl), Kacper Tomczyk (TVP Sport), Mateusz Nowak ("Wiadomości" TVP1)

 

Marek Szkolnikowski (TVP Sport), Michał Chorosiński (aktor, m.in. „Na dobre i na złe”, M jak Miłość”, "Wojenne dziewczyny"), Bartosz Grabowski (Agencja Informacji TVP), Jan Piasecki (TVP Sport), Daniel Pajączkowski (TVP Poznań), Michał Czernecki (aktor, m.in. „Czas Honoru”, "Wojenne dziewczyny"), Tomasz Wolny ("Panorama" TVP2, "Pytanie na śniadanie"), Marcin Borzęcki (sport.tvp.pl), Rafał Brzozowski ("Koło fortuny" TVP2) i gościnnie Zenon Ziomek.

 

KADRA DRUŻYNY Z WOLSZTYNA:

 

Piotr Reiss zagrał gościnnie w naszych barwach, Katarzyna Górska, Jarosław Kulus, Wojciech Piasek, Paweł Woźny, Adrian Kręcichwost, Jarosław Tomys, Szymon Orwat, Rafał Walkowiak, Michał Maruszewski, Mateusz Wawrzyniak, Dominik Tomiak, Piotr Horowski, Mateusz Gostyński, Jakub Sammler, Adam Orwat, Marcin Grolewski, Piotr Przybyła, Tomasz Piss, Janusz Frąckowiak, Wojciech Lis

 

PARTNERZY:

 

Firma Transportowa Franciszek Lisowski, Ostoja Chobienice - kompleks wypoczynkowy, HIT Transport - Hubert Szawaryński, Tomasz Zieliński, Firma Kjan-Pol -Kręcichwost, Nadleśnictwo Wolsztyn, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Diagrolmet, Firma Gmyrpol - Okna, Kaukaska – Hotel-Restauracja, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dana-Bud, Cukiernia Hawana, Cyfro-Druk Drukarnia Cyfrowa, Macroterm, Master - Jerzy Hirowski, Stolarnia Rzepa, Firma Indrol, Firma Foto Rozynek, Biba Party

 

Akademia Piłkarska  Reissa, Football Academy, Grom Wolsztyn, Szkoła Tańca Latina - Rafał Skrzypek, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolsztynie, Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie, Trzynasta Drużyna Harcerska Skamander, Misjonarze Oblaci z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze, Cecylia Longier, Przedszkole nr 3, Fundacja Złotowianka

 

 

 

MEDIA:

 

 

 

TVP, TVP3 Poznań, Radio Poznań, Na Temat, Wasz Dzień po Dniu, Głos Wielkopolski, Dzień Wolsztyński, naszemiasto.pl, Głos Wolsztyński, Powiaty-Gminy, EchaRegionu.pl, Nowiny Lokalne, Do Rzeczy, Gazeta Lubuska, Kębłowo24

 

PATRONAT:

 

Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak

TRENER REPREZENTACJI TVP:

 

Rafał Patyra

 

TRENER DRUŻYNY Z WOLSZTYNA:

 

Krzysztof Piasek

 

 

 

KOMENTATOR:

 

Kuba Szymczak

 

ORGANIZATORZY:

 

Artur Skorupiński, MOSIR Wolsztyn, Wolsztyński Dom Kultury

 

DZIĘKUJEMY!

 

Stadion Wolsztyn

MECZ GWIAZD ma już cztery lata – kibice piłki nożnej mają niecodzienną możliwość uczestniczenia w niezwykłym widowisku sportowym gdzie na murawie spotykają się przedstawiciele społeczności lokalnej oraz aktorzy, celebryci, dziennikarze, ludzie show biznesu oraz znani sportowcy. Zawsze podczas meczu wolontariusze zbierają datki na szlachetny cel. Zapraszamy tych, którzy są z nami od początku i tych którzy Meczu Gwiazd jeszcze nie widzieli!

IV wielki piknik rodzinny „Mecz Gwiazd” zostanie rozegrany w niedzielę 10 września o godzinie 16.00 na stadionie miejskim w Wolsztynie. W tym roku Drużyna z Wolsztyna zmierzy się z Reprezentacją Telewizji Polskiej!

W drużynie TVP zagrają m.in. Mikołaj Roznerski - aktor znany z serialu „M jak miłość”, filmu "Porady na zdrady" i wielu innych produkcji. Michał Chorosiński - aktor znany z serialu "M jak miłość" - już jesienią wystąpi w produkcji "Lombard". Na stadionie pojawi się znany wokalista Rafał Brzozowski zagra z nami były reprezentant Lecha Poznań – Piotr Reiss. Bądźcie z nami!

Zainteresowanie piknikiem jest duże, informujemy, że wstęp na mecz będzie nieodpłatny.

Jak co roku w jego trakcie, wolontariusze będą zbierać dobrowolne datki do puszek kwestarskich. Całkowity dochód pochodzący ze zbiórki publicznej przeprowadzonej podczas meczu zostanie przekazany na szlachetny cel. Tym razem na pomoc dla Marcelinki z Wolsztyna, która porusza się na wózku inwalidzkim, a jej mama, po śmierci męża i taty Marcelinki walczy o lepsze życie dla 5 osobowej Rodziny.

Zapraszamy całe rodziny ze względu na konkursy z nagrodami i inne atrakcje. Jak zawsze gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci – będą „dmuchańce”, wata cukrowa, lody, smaczna kuchnia dla wszystkich, a dla fanów reprezentacji obu drużyn -wspólne zdjęcia i autografy!

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Stadion Wolsztyn

Hotel Sportowy
ul. Bohaterów Bielnika 30
64-200 Wolsztyn
Tel.fax. 68 384 33 20 - Recepcja 24/H
Tel. 68 384 36 63 - Biuro Stadion

email: mosir@wolsztyn.pl
stat4uOsób online: 1
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn by www.stadion.wolsztyn.pl 2008 - 2018. Projekt strony i wykonanie: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.stadion.wolsztyn.pl)