Dodano: 2012-03-04, Podsumowanie i zakończenie XIII edycji WALPNH - sezon 2012

W dniu 25 marca 2012 odbyło się uroczyste zakończenie XIII Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej - sezon 2012, podczas którego Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski wręczył pamiątkowe puchary i nagrody indywidualne. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom oraz kibicom i sympatykom naszej ligi za udany kolejny sezon. Szczegół uzyskać można na stronie zakładce Piłka Halowa.            Zakończyły się rozgrywki Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej - Sezon 2012 organizowanej przez MOSiR Wolsztyn. Pierwszy raz w trzynastoletniej historii naszej ligi zdarzyło się, że obrońca tytułu mistrzowskiego zdołał wywalczyć to trofeum po raz trzeci z rzędu. Mistrzem I ligi została Powozownia. Tytuł wicemistrza wywalczył zespół Isowent. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna FC Koper. Czwarte miejsce wywalczył beniaminek zespół Nordanu. Piąte miejsce, tak jak w roku ubiegłym, przypadło Szynace Meble, podobnie jak  Belferek, który uplasował się na szóstej pozycji. Drużyny Kufla i Limaxu zajęły odpowiednia 7 i 8 miejsce w klasyfikacji końcowej. Dwa ostatnie miejsca przypadły beniaminkom, 9 miejsce zajął Intak Komputer a 10 TI - MAX, które okazały się za słabe na I ligę i w przyszły sezonie zobaczymy je znów w II lidze. Najlepszym strzelcem pierwszej ligi został Paweł Dulat z Belferka  z 37 zdobytymi bramkami w trakcie całego sezonu.

W II lidze pierwsze miejsce zajął zespół Spedeex, a awans z drugiego miejsca do I ligi zapewniała sobie drużyna Ari -Qny. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna FZ Omnibus, a na czwartym Wolmet. Piąte miejsce przypadło Księgarzowi, a szóste miejsce wywalczył zespół GWP. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończyła drużyna Zupa z Paczki, a na ósmym Gazilla. Na dziewiątym miejscu sezon zakończył Dakpol, a dziesiąta lokata przypadła drużynie Elektroparku. Dwa ostatnie miejsca w przypadły Brunetkom i Genewie Żodyń.  Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem został Szymon Rothe z Zupy z Paczki zaliczając 47 trafień w sezonie.

Na koniec sezonu tradycyjne rozegrano Puchar Ligi, który rozgrywany był w dwóch rundach 18 i 25 marca na MSS Świtezianka. W finale Pucharu Ligi - sezon 2012 w finale Isowent pokonał Powozownię 3:1 po bardzo zaciętym pojedynku. Wicemistrz ograł mistrza I ligi i triumfował w rozgrywkach Pucharu Ligi.