Dodano: 2017-03-13, Podsumowanie XVIII Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Sezon 2017

PODSUMOWANIE XVIII EDYCJI

WOLSZTYŃSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ - SEZON 2017

Zakończyły się rozgrywki ligowe Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – Sezon 2017 organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. Mistrzem I ligi została drużyna Nor - Dan, która zwyciężyła w rozgrywkach Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Tytuł wicemistrza wywalczył zespół Belferk, który borykał się w tym sezonie z problemami kadrowymi. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna ubiegło rocznego mistrza ligi – JKF Polska. Na czwartej pozycji po raz drugi z rzędu uplasował się Matex Wolsztyn. Piąte miejsce przypadło zaś ponownie drużynie Wokas Team, która cały sezon rozegrała na równym poziomie. Na 6 miejscu drużyna GWP potrafiąca walczyć z drużynami z czołówki jak również ulec słabszym w lidze. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył FC Koper, który fatalnie rozpoczął sezon i potrzebował dużo czasu aby wrócić do formy przez co nie mógł nawiązać walki z czołówką i w tym sezonie musiał walczyć o utrzymanie. Ostatnie bezpieczne w tabeli 8 miejsce zajęło nieobliczalne DANA - BUD, który mimo utrzymania w I lidze, wydaję się, że nie spełnił swoich oczekiwań. Przedostatnie miejsce przypadło beniaminkowi, dla którego I liga okazała się za mocna  na ich umiejętności – 9 miejsce Martom. Ostatnie 10 miejsce z zaledwie 2 punktami na koncie zajęła drużyna Petardy Zatorze. W przyszły sezonie obie  te ekipy zobaczymy w II lidze. Najlepszym strzelcem pierwszej ligi został Radosław Matysik (FC Koper) z 29 zdobytymi bramkami w trakcie całego sezonu. W klasyfikacji fair – play I-ligowców zwyciężyła drużyna Petardy Zatorze.

W II lidze pierwsze miejsce zajął zespół Biuro Orlikowski, który awans do przyszłorocznych rozgrywek I ligowych wywalczył bez przegranego meczu w sezonie. Z drugiego miejsca promocję do I ligi w zapewniała sobie drużyna KM – CAR, która potrafiła zagrać z każdym dobre zawody. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Omnibus „16”, która bardzo dobrze raziła sobie na zapleczu I ligi. Czwarte miejsce wywalczyła debiutująca w Wolsztyńskiej Amatorskiej Lidzie Piłki Nożnej Halowej drużyna Wyborni, grający cały sezon na przyzwoitym poziomie. Piąte miejsce przypadło zespołowi FC Myste ŁaŁe, który przez cały sezon grał bardzo nierówno. Szóste miejsce wywalczyła drużyna Zupa z Paczki, która potrafiła zaskoczyć kilka drużyn w trakcie sezonu. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył zespół Gazilla grający w tym sezonie poniżej swoich oczekiwań i będzie musiał walczyć o lepszy wynik w kolejnym sezonie. Na ósmym będąca w tym sezonie w bardzo słabej formie Dakpol, który zmagał się nie tylko z przeciwnikami na boisku ale również z kontuzjami i brakami kadrowymi. Przedostatnie miejsce w II-ligowej tabeli przypadło Genewy, która zaliczyła ponownie słaby sezon. Dziesiąte miejsce zajął Game – Over, który walczył do ostatniej kolejki o wyższą lokatę z innymi zespołami. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem został Paweł Filipek z drużyny Biuro Orlikowski zaliczając 36 trafień w sezonie. W klasyfikacji fair – play II-ligowców zwyciężyła drużyna Game Over.

Na koniec sezonu tradycyjne rozegrany został Puchar Ligi, który rozgrywany był w dwóch rundach 11 i 12 marca 2017 roku na MSS Świtezianka. Zwycięzcą Pucharu Ligi w sezonie 2017 okazała się drużyna Belferek pokonując po zaciętym finale FC Koper 3:4.